Ι.Ο.Χ. - Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Χανίων, Chania Sailing Club

Chania Sailing Club

Με πολλές επιτυχίες γύρισε ο ΙΟΧανίων από τον Άγιο Νικόλαο(pics-video)

ΕκτύπωσηE-mail Σάββατο, 14 Δεκέμβριος 2019 12:28

Μια ακόμη επιτυχημένη αποστολή πραγματοποιήθηκε το περασμένο σαββατοκύριακο 7-8 Δεκεμβρίου στον Άγιο Νικόλαο όπου ο κόλπος του Μεραμπέλου γέμισε από σκαφάκια από αθλητές-τριες των ομίλων της Κρήτης, στην τελευταία τους συνάντηση για το 2019 και τον Παγκρήτιο Διασυλλογικό αγώνα «κύπελλο Αγίου Νικολάου» στα πλαίσια της εορτής του πολιούχου της πόλης του Αγίου Νικολάου, τον οποίο διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Αγίου Νικολάου «Αίολος» σε συνεργασία με τον ΠΑΟΔΑΝ και τη ΔΑΕΑΝ και υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας, για κατηγορίες σκαφών Optimist, Laser RDL και 4.7.

AGIO NIKOLAO

Συγκεκριμένα, στα Laser RDL πήραν μέρος δύο παιδιά, οι Κοζωνάκης Νίκος  και Μάμαλης Οδυσσέας, στα Laser 4,7   4 παιδιά Κοζωνάκη Μαρία, Στεφανάκη Κατερίνα, Κακούρης Παύλος και ο Γιαννουλάκης Ελευθέριος και τέλος στα Optimist οι Παράσχος Μπιλάς, Ανδρέας Κακούρης, Παντελής-Αγγελος Ζαμπακόλας, Κωνσταντίνα Σινάνη, Αγγελος Νικολάου Μελίνα Φυλλαδιτάκη, Γιώργος Φυλλαδιτάκης και η Παϊσιος Ίντα- Ματθαία. 
Προπονητές των αθλητών του ΙΟΧ είναι οι προπονητής Βασίλης Σωτηρίου και Ανδρέας Σηφάκης.
 
 
Αποτελέσματα Optimist Γενική
1η Σκουλούδη Μαρία (ΝΟΓΚ)
2ος Μπιλάς Παράσχος (ΙΟΧανίων)
3ος Καλογεράκης Πέτρος (ΝΟΓΚ)
4ος Νικολάου Άγγελος (ΙΟΧανίων)
5ος Κακούρης Ανδρέας (ΙΟΧανίων)
8ος Φυλλαδιτάκης Γιώργος (ΙΟΧανίων)
9η  Φυλλαδιτάκη Μελίνα (ΙΟΧανίων)
10η Σινάνη Κωνσταντίνα (ΙΟΧανίων)
11ος Ζαμπακόλας Παντελής (ΙΟΧανίων)
19η Παίσιος Ίντα - Ματθαία (ΙΟΧανίων)
 
 
Αποτελέσματα Optimist Γενική Αγόρια
1ος Μπιλάς Παράσχος (ΙΟΧανίων)
2ος Καλογεράκης Πέτρος (ΝΟΓΚ)
3ος Νικολάου Άγγελος (ΙΟΧανίων)
geniki agoria agio nikolao
 
 
Αποτελέσματα Optimist Γενική Κορίτσια
1η Σκουλούδη Μαρία (ΝΟΓΚ)
2η Τζανακάκη Μαρία (ΙΟΗ)
3η Φυλλαδιτάκη Μελίνα (ΙΟΧανίων)
geniki koritsia agio nikolao
 
 
 
 
Αποτελέσματα Optimist 11χρονα Αγόρια
1ος Καλογεράκης Πέτρος (ΝΟΓΚ)
2ος Νικολάου Άγγελος (ΙΟΧανίων)
3ος Κακούρης Ανδρέας (ΙΟΧανίων)
11xrona agio nikolao
 
 
 
 
 
Αποτελέσματα Optimist 11χρονα Κορίτσια
1η Σινάνη Κωνσταντίνα (ΙΟΧανίων)
2η Παίσιος Ίντα - Ματθαία (ΙΟΧανίων)
11xrona koritsia agio nikolao
 
 
 
 
Αποτελέσματα Laser 4,7 Αγόρια
1ος Κοβατζής Θωμάς (ΙΟΑΝ)
2ος Γιαννουλάκης Ελευθέριος (ΙΟΧανίων)
3ος Μπουρμπουδάκης Μανώλης (ΙΟΗ)
13ος Κακούρης Παύλος (ΙΟΧανίων)
agoria laser 47 agio nikolao
 
 
 
 
Αποτελέσματα Laser 4,7 Κορίτσια
1η Κοζωνάκη Μαρία (ΙΟΧανίων)
2η αναστασίου Μαρία-Αθήνά (ΙΟΑΝ)
3η Μαθιουδάκη -Χαβάκη Ειρήνη (ΙΟΑΝ)
4η Στεφανάκη Κατερινά (ΙΟΧανίων)
koritsia laser 47 agio nikolao
 
 
 
 
Αποτελέσματα Laser RDL
1ος Μονιάκης Ιωάννης (ΙΟΗ)
2ος Κοζωνάκης Νικόλαος (ΙΟΧανίων)
3ος Μάμαλης Οδυσσέας (ΙΟΧανίων)
rdl agio nikolao

 

Δείτε στο βίντεο του fonien.gr όμορφες εικόνες από τους αγώνες εδώ

https://www.youtube.com/watch?v=qSk2l3z-W4g&feature